HSE Akademi

HSE Akademi 2019 yılında kurularak kalite yönetim sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında kuruluşlara çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Birlikte yola çıkılan kuruluşların özgün yapıları dikkate alınarak güvenilir, uygun ve sürdürülebilir çözümler yaratarak kaliteli hizmet üretmeyi amaçlar.

Hedeflerimiz;

 • Kuruluşlara performans gelişimlerinin sürekli hale getirmeleri için ihtiyaçlarını belirlemelerine yardımcı olmak
 • Tespit edilen ihtiyaçların verimli, sürdürülebilir ve uygulanabilir çözümler ile giderilmesini sağlamak
 • Kuruluşlarda görev alan çalışanların yetkinliklerinin geliştirilerek çalışan katılımının verimliliğini arttırmak
 • Dünya çapında kalite yönetimi, sağlık, güvenlik, çevre ve sürdürülebilirlik konularındaki gelişmeler hakkında kuruluşlara yenilik ve farklılık sağlamak
 • Farklı sektörlerdeki iyi uygulamaların karşılaştırmalarını yaparak kuruluşlara farklı bakış açıları sunmak

SAĞLIKLI, GÜVENLİ, ÇEVRE DOSTU VE KALİTELİ ÇALIŞMALAR İÇİN KURULUŞUN BİR PARÇASI OLARAK BİRLİKTE YÜRÜMEK VE BAŞARILARA İMZA ATMAK İÇİN HAZIRIZ.

Danışmanlık

Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kalite konularında danışmanlıklar

Denetleme

Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kalite konularında denetimler

Eğitim

Sertifikalı Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Kalite Eğitimleri

Kurucu Hakkında

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Kimya Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayan Mine Özüm GÜZELTOPRAK, aynı okulda Mühendislik İşletmeciliği (MBA) yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2010 yılında lisans eğitimi biter bitmez Bosch Termoteknik A.Ş. firmasında HSE (Sağlık, Güvenlik, Çevre) departmanında uzun dönem stajyerlik yaptıktan sonra bu konulara olan ilgisini fark ederek kariyer hayatına şekil vermeye başlamış olur. Vestel Şirketler Grubu, Maxion Wheels Çelik Jant A.Ş., Syngenta Tarım A.Ş. firmalarında toplamda 10 sene süresince iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetim sistemleri konularında yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra, 2019 yılında HSE Akademi’yi kurar. 

SGS Supervise Gözetme Etüd Kontrol Servisleri A.Ş. firmasında denetçi olarak görev alarak denetçi titrine sahip olur. Sahip olduğu yetkinlik ve uzmanlıklar;

 • NEBOSH Uluslararası Genel Sertifikası
 • B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
 • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisi
 • ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Baş Denetçisi
 • ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Denetçisi
 • ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi Baş Denetçisi

KalDer İzmir Şubesi’nde eğitmen ve baş değerlendirici olarak görev alan Mine Özüm GÜZELTOPRAK aynı zamanda Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölge Şubesi’nde çeşitli komisyonlarda görev almaktadır.

Danışmanlık, eğitmenlik ve denetim çalışmalarının yanısıra Uludağ Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Whatsapp